AREUS INFOKOMMUNIKÁCIÓS ZRT.

Areus
Szerverek


Legyen szó akár az "iparági szabvány" x86 szerverekről, akár a RISC processzoros rendszerekről, az Ügyfeleink igényeihez és a konkrét feladathoz, felhasználáshoz legjobban illeszkedő szerver infrastruktúrát alakítjuk ki.

Areus
Adattárolás


Az adattárlással kapcsolatban különféle hagyományos szempontokat tartunk szem előtt, mint biztonságos tárolás, nagy teljesítménnyel való kiszolgálás, skálázható rendszer kialakítása, intelligens adatkezelési funkciók megvalósítása. Ugyanakkor az adattárolás az elmúlt években forradalmi változásokon ment keresztül, mint pl. big data, felhő megoldások, objektum orientált tárolás, flash alkalmazása, open stack. Az általunk tervezett adattárolási rendszerek minden esetben illeszkednek ügyfeleink egyedi igényeihez.

Areus
Hálózat


Adatközpontok közötti, számítóközponti rendszerek közötti, valamint a kliensek és az adatközpont közötti kapcsolatot különféle hálózati technológiák valósítják meg. Ezen technológiák folyamatos evolúciója figyelhető meg. Az Ethernet sávszélességek növekszenek, melyek alternatívaként jelennek meg az elterjedt Fibre Channel SAN technológiák mellett. Kifejlődtek a konvergens hálózatok. Nagyvállalati körben mindennapos megoldássá fejlődött az optikai adatátvitel WDM alapú megoldás a helyszínek közötti összeköttetések biztosítása során.

Areus
Virtualizáció


Napjainkban a virtualizáció az IT infrastruktúra minden rétegében teret hódít, mely számos előnyt biztosít, mint pl. költséghatékonyság, üzemeltetési hatékonyság, megnövelt rendelkezésre állás, katasztrófavédelem és egyéb értéknövelt szolgáltatások.

Areus
Mentés


Az információ és az adat képviseli a szervezetek egyik legfontosabb értékét. Ennek megfelelően az adatok védelme (mentés és helyreállítás) az egyik legfontosabb üzemeltetési szolgáltatás. A védendő rendszerek fejlődése, az adatok jellegének változása, továbbá az alkalmazások folyamatos működése miatt újfajta mentési technológiák alkalmazása szükséges, melyek az Ügyfeleink egyedi igényeire hangoltak.

Areus
Archiválás


Az archiválás egy elsődleges adattárolón megvalósuló, hosszú távú adatmegőrzés.
Az archiválást különböző célokat szem előtt tartva végzik, mint pl. törvényi / tulajdonosi / anyavállalati szabályozás. A dinamikusan növekvő adatmennyiségek miatt ezen a területen is kialakultak egyedi igényeket kiszolgáló rendszerek, melyeket Ügyfeleinknek ajánlunk.

Areus
Üzletfolytonosság


Katasztrófa-helyzetről beszélve sokan valamilyen valószínűtlen eseményre asszociálnak: földrengés, szökőár, lavina, hackertámadás – „ezek minket úgysem érintenek”. De a vállalatok központi informatikai rendszerei általában „banálisabb” okok miatt állnak le: egy-egy fontos hardverelem meghibásodása, szoftveres bug, áramkimaradás, csőtörés vagy csak az operátor nyúl mellé – és máris ott az óriási költségekkel, presztízsveszteséggel járó szolgáltatáskimaradás.
Az Areus szakértői segítenek abban, hogy adatközpontjában nagy megbízhatóságú rendszereket tervezzen, távoli tartalék adatközpontot (DR site-ot) építsen, és naprakész, tesztelt DR forgatókönyvvel készüljön fel a katasztrófa bekövetkeztére.

Areus
Hiperkonvergens infrastruktúra


A Hiperkonvergens Infrastruktúra (egy szoftvercentrikus architektúra, amely szorosan integrálja a számítástechnikai, tárolási és virtualizációs erőforrásokat egy üzleti célú, készen szállított (COTS) hardverben, egyetlen beszállító támogatásával. Az egész infrastruktúrát integráltan, közös eszköztárral lehet menedzselni. A rendszer egyszerűen bővíthető: mindössze újabb node-okat kell hozzáadunk az alapegységhez.

Areus
Privát és hibrid felhő


A felhőtechnológiák megjelenése a cégeket komoly dilemma elé állította: hogyan tudják az új megoldások hatékonyságát a nagyvállalati környezetben elvárt biztonsági követelményekkel párosítani?
A privát felhő éppen ezt nyújtja: kipróbált felhőtechnológiák bevezetését a saját adatközpontban. Az eredmény: nagyobb rugalmasság, extrém skálázhatóság, gyorsabb szolgáltatás létesítés és olcsóbb üzemeltetés. A hibrid felhő alapú megoldásoknál a kevésbé érzékeny funkciók (mint pl. a fejlesztés, tesztelés) a publikus felhőbe kerülnek ki, míg a kritikus adatok, alkalmazások továbbra is a biztonságos on-premise környezetben maradnak.